Питання обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж викликає чимало непорозумінь серед мешканців багатоквартирних будинків. Розберемося, на кому лежить відповідальність за утримання газогонів у належному стані та хто має проводити їх ремонт у разі необхідності.
Що таке внутрішньобудинкові газові мережі?
-
Внутрішньобудинкові газові мережі — це система газопроводів, що починаються від "місця приєднання" (точки розмежування з зовнішніми мережами) і доходять до газових приладів у кожній квартирі. Точкою розмежування зазвичай є запірна засувка на зовнішній стіні будинку.
Хто несе відповідальність за газові мережі в будинку?
-
Згідно з чинним законодавством України, зокрема Законом "Про житлово-комунальні послуги", відповідальність за технічний стан та обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання несуть співвласники багатоквартирного будинку.
Важливо розуміти: керуюча компанія не є відповідальною за обслуговування газових мереж, якщо такі роботи не передбачені в договорі та не включені до тарифу.
Що не входить до обов'язків керуючої компанії?
Керуюча компанія «Місто для людей Запоріжжя» НЕ відповідає за:
-
Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж
-
Поточний та капітальний ремонт газогонів
-
Заміну застарілих або пошкоджених газових стояків
-
Ліквідацію аварійних ситуацій на газових мережах
Для виконання таких робіт потрібні спеціалісти з відповідною кваліфікацією та ліцензіями, які відсутні у штаті керуючої компанії "Місто для людей Запоріжжя".
Як організувати обслуговування газових мереж?
Співвласники багатоквартирних будинків мають кілька варіантів вирішення питання з обслуговуванням газових мереж:
-
Укласти колективний договір з оператором газорозподільної системи (міськгазом) на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем.
-
Обрати іншу ліцензовану компанію, яка має право на виконання таких робіт.
-
Доручити керуючій компанії укласти договір з відповідним оператором, але це потребуватиме перегляду тарифу та внесення змін до основного договору на обслуговування будинку.
-
У разі необхідності заміни газових мереж — укласти окремий договір на виконання цих робіт з відповідною організацією.
Дані питання повинні вирішуватися лише на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку.
Наслідки відсутності обслуговування
Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, у випадку незабезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, постачання природного газу може бути припинене.
Це означає, що якщо газові мережі будинку перебувають у незадовільному технічному стані, оператор газорозподільної системи має право перекрити подачу газу до усунення недоліків.
Вирішення проблем з газовими мережами у багатоквартирних будинках — це спільна відповідальність усіх співвласників. Важливо розуміти, що керуюча компанія не несе автоматичної відповідальності за ці системи, якщо такі послуги не включені в тариф.
Для забезпечення безпеки та комфортного проживання співвласникам необхідно своєчасно приймати рішення щодо обслуговування та ремонту газових мереж, залучаючи для цього компетентні організації з відповідними ліцензіями.