24 лютого 2025 року виповнюється три роки з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Це були роки випробувань, стійкості та самовідданості для всіх українців. Особливу роль у підтримці життєдіяльності міст відіграли комунальні служби, які забезпечували функціонування критичної інфраструктури навіть під обстрілами. Серед таких героїв — працівники холдингу з управління багатоквартирними будинками «Місто для людей».
Випробування війною
До початку повномасштабного вторгнення холдинг “Місто для людей” мав представництва в різних регіонах України: Києві, Запоріжжі, Миколаєві, Дніпрорудному, Маріуполі та Енергодарі.
24 лютого 2022 року назавжди змінило життя компанії та її працівників. Частина міст, де працював холдинг, опинилася в зоні бойових дій або під окупацією. Проте, навіть у таких умовах, комунальники не припиняли роботу.
Життя під окупацією
Незважаючи на початок війни, філії в Дніпрорудному, Маріуполі та Енергодарі опинилися під окупацією, але все одно продовжували надавати послуги з обслуговування житлового фонду. У Енергодарі, де розташована найбільша в Європі АЕС, страх за безпеку атомної станції посилював загальну паніку.
«В день повномасштабного вторгнення всі правоохоронні органи покинули місто. Панувала паніка, люди масово виїжджали, кількість звернень від мешканців у кол-центр нашої компанії зросла в рази», — розповідає колишній директор філії «Місто для людей Енергодар».
Працівники стикалися з величезними викликами: відсутністю пального через зачинені АЗС, браком матеріалів для ремонтів, проблемами з інтернетом та мобільним зв'язком. Платежі населення впали до 10%, що не покривало навіть мінімальних витрат компанії. Адміністративний персонал був змушений працювати вночі, коли інколи з'являлася можливість спіймати сигнал мобільного зв'язку. Та попри складнощі, допомагали всім, хто звертався по допомогу.
«Наші співробітники проводили консультації, роздавали інформаційні матеріали та ліки. Ми допомагали людям з інвалідністю та поважного віку — доставляли воду, продукти, ліки та засоби першої необхідності», — додає колишній керівник енергодарської філії.
Під загрозою бути вбитими чи закатованими та постійними погрозами з боку окупантів, комунальники продовжували цілодобово реагувати на аварійні ситуації, щоб тисячі людей не залишилися без світла, води та опалення, особливо в зимовий період.
Проте з часом ситуація стала критичною — окупанти вдерлися до офісів компанії, пограбували склади, а погрози на адресу працівників збільшилися. 13 серпня 2022 року компанії «Місто для людей Енергодар» та «Місто для людей Дніпрорудне» були вимушені призупинити свою діяльність, оскільки це стало вкрай небезпечним для життя співробітників.
«Ми не підтримували окупантів і не планували переходити на їх бік, відмовилися від угод із "новим керівництвом" та сплати "податків" терористам. Заради безпеки наших співробітників ми були вимушені призупинити роботу», — пояснює колишній директор.
Працівники “Місто для людей” у лавах ЗСУ
За три роки повномасштабної війни 11 співробітників холдингу були мобілізовані до лав Збройних Сил України. Один із них — Іван, який до війни працював слюсарем-сантехніком. Щойно російські окупанти перетнули український кордон у 2022 році, він добровільно пішов на захист Батьківщини. Протягом трьох років Іван служив сапером, виконуючи бойові завдання по всій країні в зоні бойових дій.
«Була контузія та інші травми, а також не складна операція. Після реабілітації я знову повернувся на фронт, але ускладнення за станом здоров'я повернулись. Тому нещодавно отримав “групу” і повертаюся до цивільного життя. Зараз адаптуюсь до мирних буднів, завершую військові справи і планую працювати за своїм фахом — допомагати людям підтримувати комфорт у їхніх домівках», — розповідає Іван.
Робота під обстрілами
Сьогодні керуюча компанія «Місто для людей» продовжує обслуговувати будинки у Запоріжжі, Миколаєві та Києві. Незважаючи на постійні ракетні удари та атаки дронами, співробітники компанії працюють пліч-о-пліч із рятувальниками, правоохоронцями, медичними та соціальними працівниками.
Також фахівці холдингу тісно співпрацюють із профільними департаментами, фіксуючи та документуючи всі обсяги завданих збитків від атак, щоб люди могли отримати грошову компенсацію від міста та держави. Крім того, компанія активно взаємодіє з волонтерськими організаціями та міжнародними фондами, які допомагають мешканцям відновлювати вікна та балкони у квартирах.
«Ми продовжуємо працювати, щоб навіть у такі складні часи в українських будинках було тепло, світло та затишно. Робимо все, що в наших силах. Віримо в Україну, а також в те, що обовʼязково повернемось до роботи у містах на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Ми єдині – як на початку, так і до кінця!”, - резюмує директор філії “Місто для людей Запоріжжя” Людмила Ісмайлова.
“Місто для людей” – залишаємося вірними своїй справі та своїй країні!